Česky English

Odchovy

Krytí proběhlo 25. 10. 2016

Více o plánovaném vrhu "A" Crazy pack - štěňátka po Zivince a Birellovi budou vhodná především pro sport a práci u stády. Ziva i Birell jsou Border kolie přesně takové, jaké mají být - energické, akční, pracovité, oddané, soustředěné a milující  všechny lidi. Oba jsou sportovně vedeni. Birell se s paničkou věnuje naplno agility.

Se Zivou se věnujeme především záchranářskému výcviku a pachovým pracem, na které je velice šikovná. Pracuje s nadšením a soustředěně. Ziva svým potomkům předá silnou vlohu pro pasení. Oba její rodiče se věnují práci na farmě a  jsou v Rakousku Mistry v pasení v nejvyšší kategorii TRIAL 3, jejich předci jsou rovněž mistry v pasení. Mezi jejími předky je Int. Supreme šampion Mirk ISDS 272009 nebo Yojimbo Sammie a další skvělí psi. Její sourozenci se vrcholově věnují agility (letos účast jejího bratra a polobratra na MS -  Yeremy of MB 4. místo na MS 2016)
Birelův otec žije v Belgii a věnoval se závodně agility (Best Caine of Clover Corner, DKK 1/1, DNA CEA, TNS, CL, MDR1 Normal). Matka Birela (Airyn Lex Wonderfull Dream DKK 0/1, DNA CEA, TNS, CL, MDR1 Normal, Český, Slovenský, Polský a Klubový šampion) je dcerou mého Cida Akumulátor (mnohonásobný účastník MS záchranářů i agility, držitel A3 Ch, klubový šampión, šampion ČR, Klubový šampion výkonu….) a Diamond Rose Dream of Kintyre – vítězka IMCA a držitelka titulu A3 Ch. Dalším příbuzným Birella je můj Ricky (Avenger Zorro Wonderfull dream -  Mistr světa v záchr. stopování 20019, Vicemistr světa v záchranném stopování 2011, mnoho složených zkoušek včetně naší národní stopařské speciálky).

Krycí pes - Birell - je moje srdeční záležitost. Je neuvěřitelně podobný Sidovi a kdo ho znal, tak na něj nikdy nezapomněl. Birell je blázen do práce a pro svou paničku by udělal cokoliv. Prostě Sidův klon.

Štěňátka z tohoto spojení budou šťastná, pokud budou vést aktivní život a pak učiní šťastnými i své majitele. Pokud budou mís správné vedení, budou pak skvělými společníky i při občasném domácím lenošení.

Plánovaná spojení po Jimovi

Na jaro 2013 plánovaná štěňátka po Jimíkovi v chovatelské stanici Czechimp. Možnost narození i hnědých štěňátek. :-)

Jim + Attract Kessi Luver

Krytí proběhlo 4. a 5. 3. 2013.  Kessinka je moc milá fenka a se se svojí paničkou věnuje aktivně canisterapii. Je dostatečně akční, ale umí být empatická a když je třeba i velmi něžná. Prostě je to typická borderka. Více o ní najdete ZDE

Oriana Akumulator

Štěňátka se narodia 12. 1. 2012. Narozeny dvě fenky a tři psi. Jedna fenka a jeden pes trikolorní.

O Orianě:

Co se týká zdraví, Ria má kyčle 0,0, DNA CEA a TNS negativní. Zkoušku HWT a  LA1, věnuje se canisterapiiRia je na agility rychlá a pozorná a má velmi dobré skoky. Pse dobře, má skvělý instinkt, babička je Sulika a dědek Miky, má po kom. Akorát by potřebovala trochu průraznosti na tvrdší ovce. Nyní dostala českého a klubového šampiona. Více ZDE

 

 

 

 

Fixa - Quazi Miveko

 

Fixa je skvělá pracovní fenka s perfektním prcovním rodokmenem. Zájemci o štěňátka z atohoto spojení, mohou kontaktovat její mjitelku Zuzku Černou.

12. 2. 2012 se narodilo sedm štěňátek. Dva pejsci a pět feneček. Fotky ZDE.

Video Agile Tachyon Corlan Gi 1, 2

Video Ace Cabage Corlan Gi , stránky, trénink pasení

Video Alajim Corlan Gi

Stránky dcerunky Acme Corlan Gi

____________________________________________________________________________________

 

Jim + Barunka Slezský Hrádek

 

 

Barunka Slezský Hrádek :

 

vždy výborná na mezinár. výstavách - 3x

 

1.vicemistr Polska v pasení ovcí/95 bodů/

 

PPP1 (95 bodů)

 

3.místo na MR v Trialu 1 z 22 startujících/M.Morgan/

 

ZPOP1 (85 bodů)

 

Vítěz dvodenního trialu Sekerk.Loučky (93 a 89 bodů)

 

Vítěz mezinárodního trialu IHT 2 v Budišově nad Budišovkou (84 bodů) v roce 2009

 

Mezinárodní trial IHT2 v Libhošti v roce 2010 /66 bodů/-5.místo

 

Vítěz mezinárodního trialu IHT2 v Budišově v roce 2011/94 bodů/

________________________________________________________________________________________________

Jim + Abby od Zlatonosné říčky

Štěňátka vhodná na všechny druhy sportů. Krytí proběhlo 8. 3. 2012

9.5. 2012 se narodilo pět štěńátek. Dvě fenečky a tři pejsci. Všechna štěňátka už jsou zadaná. Více informací v chovatelské stanici CZECHIMP Video od Jitky ZDE a ZDE. Video z 16.5

 

 

Cidovi potomci

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Název CHS Vrh Datum
Lusika B              
5.9.2002     
Slezský hrádek A  
8.1.2003
Wonderfull Dream A 30.4.2004
Slezský hrádek B 26.6.2004     
Lusika C 3.4.2005
Alkyra B 2.1.2007

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Úspěchy a fotky odchovů zde

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 
 
tvorba www stránek pro chovatele www.moonbarks.cz