Česky English

Avenger Zorro Wonderfull Dream – Ricky

Tricolorní pes - kastrát

30. 4. 2004 - 10. 12. 2016

Mistr světa IPO - R 2009 - Rumunsko, Craiova, kategorie RH F - B

Border kolie Ricky Ricky - stopa Mistr světa

Složené zkoušky

Na Rickyho jsem čekala tři roky. Přesně jsem věděla, že chci trikolorního pejska po Cidovi. Najít tady ale vhodnou nevěstu pro Cida a rovnou i vhodnou matku pro mého dalšího pejska byl problém. O Cida jako krycího psa v tu dobu nebyl zájem a tak jsme začali se sestrou pátrat po fence v zahraničí. Po dlouhém hledání se nám podařilo zamluvit si fenku po slibných rodičích v Německu v chovatelské stanici Dream of Kintyre. Museli jsme ale jet ukázat Cida až teprve potom se chovatelé rozhodli, že nám tedy fenku prodají. Nebylo to vůbec jednoduché, ale po dlouhých peripetiích a čekání jsme konečně v srpnu v roce 2001 jeli pro naši novou borderčí holčičku. Nechala si ji sestra a pilně se s ní věnuje agility. Rickouškova maminka se jmenuje celým jménem Dream of Kintyre Diamond Rose. Tak začala má cesta za vytouženým Cidovým potomkem.

 

Když byly Rose dva roky, rozhodly jsme se, že tedy uskutečníme krytí. Jenže Rose se rozhodla, že to tak nebude a tak si posouvala hárání jak jen to šlo. Naštěstí to do nekonečna nešlo a tak dne 28.2. 2002 přišel velký den a Rose byla nakryta Cidem. A jak už to bývá, zase jsem byla nervózní, jak to dopadlo a tři týdny čekala na ultrazvuk. Ten potvrdil, že rose je březí a mě na chvilku spadl kámen ze srdce. Ale jak už to tak bývá, pokaždé začne hlodat červíček pochybností. Když v noci 30.4.2004 začala Rose rodit, byla jsem celou noc přilepená na telefonu. Ricky se narodil jako čtvrtý. Měl ještě dva brášky a tři sestry. To jsem ale ještě nevěděla, že si vyberu zrovna jeho.

 

Jezdila jsem se na štěňátka dívat skoro každý den a pozorovala, jak se mají k světu. Bylo to těžké, protože všichni pejsci byli moc šikovní. Nakonec to vyhrál Ricky. Byl nejuštěkanější a nejtvrdohlavější. Prostě takový malý dráček. Když jsme ho vrátili do ohrádky tak spustil děsný jekot a šplhal po mřížích ven.  Říkala jsem si, že by z něj mohl být skvělý záchranář…..  Přivezla jsem si Rickyho domů v sedmi týdnech. V práci jsem si vzala „mateřskou dovolenou“ a starala se o psí miminko. No spíš o kulový blesk. Cid z něj nebyl vůbec nadšený a dával mu to nepokrytě najevo. Rickymu to bylo srdečně jedno a pořád na Cidovi někde visel. Ten ho seřezal, Rikouš se schoval pod postel a číhal, kdy zas nebude Cid dávat pozor a visel na něm znovu. Rikoušek byl jako štěňátko vážně drahoušek. Zničil koberec, ožužlal novou poličku, sežral kus čerstvě opraveného rohu zdi, vykousal díru do cihel pod mou postelí, roztrhal několik dek o hadrách ani nemluvím. Neustále z venku pašoval domů malé klacíky ze kterých dokázal udělat neuvěřitelné množství třísek a ty roznést po celém bytě. Podhrabal na zahradě veškeré kachle na chodníku a zničil zbytek stromků. Byl prostě poklad. Bohužel v osmi týdnech se snažil propašovat domů klacík. Omylem ho spolkl a on mu propíchl jícen i hrtan a Ricky se málem udusil. V tomhle zoufalém boji o život si přetrhal vaz, který stahuje dolů varlátka a  tak se mu pak dolů vrátilo jen jedno. V roce a půl jsem ho nechala vykastrovat. Hlavně že je živý a zdravý.

 

Ricky je moc milý pes. Je to děsný mazel a tak si užívám to, že se můžu mazlit i s velkým psem. Cid na to moc není. Hned odmalička jsem učila Rickyho pracovat nosem a vyplatilo se to. Moc ho baví stopování a nic ho přitom nerozhodí. Věnujeme se hlavně agility. Zbožňuje jakoukoli práci, moc ho baví sportovní výcvik, hlavně obrany, ale i u poslušnosti je moc nadšený což má za následek ztráty bodů. Vždycky vymyslí nějakou inovaci. Jako třeba že při povelu „štěkej“ z místa vyskočí, dá mi pusinku a pak teprve začne štěkat. Jindy při přeskakování metrovky tam i zpět si usmyslel, že dvakrát je to málo a tak si ji na jeden povel skočil čtyřikrát a nešel zastavit.  Už po pár trénincích jsem zjistila, že Ricky nebude zrovna záchranář jako jeho tatínek. Sice ho moc baví štěkat na všechno, ale kdyby bylo na něm, tak se s nějakýma lidma zdržovat nebude. Kdo ví, třeba na to ještě přijde.  Dalším sporte, který ho moc baví je coursing. Má za sebou jen pár tréninků a odběhlé jen dva licenční běhy, ale na dráze je velice spokojený. Moc rád s někým závodí a když si na konci může ukradnout aportek, je úplně u vytržení.

 

Border kolie  Ricky

Tak vypadá při coursingu


 
 
tvorba www stránek pro chovatele www.moonbarks.cz