Česky English

Cid Akumulator

Český šampion, Slovenský šampion, Klubový šampion, Agility A3 šampion

21.8.1997 - 13.2.2012
DKK 0/2
PRA/CEA neg.
- 27.10. 2006

Rodokmen

Border kolie Cid

 

Na Cida jsem čekala rok a tři čtvrtě. Chtěla jsem trikolorního pejska a tak jsem čekala než se narodí. Původně to měl být pejsek přivezený z Anglie. Nakonec Radko Loučka přivezl z Walesu fenku Lucky Su. Po dohodě s Luočkovýma jsem čekala až fenka dospěje, bude uchovněna a posléze nakryta. Když byly štěňátkům tři týdny, jela jsme se na ně podívat do Prahy. Ze čtyř štěňátek zůstali jen dva pejsci. Eva Loučková my vybrala toho hezčího, abych mohla i na výstavy. Když jsem přijela, rozhodně bych si Cida nevybrala. Byl to morous a vůbec se semnou nehodlal kamarádit. Zatím co jeho bráška byl mazlík. Cid vylezl z pelíšku, kousl mě do palce a zmizel. Fotit se nechtěl, prostě hrůza. Odjížděla jsem plná rozhořčení. Druhý pejsek už byl zadaný a brala si ho tehdy malá holčička, dnes již slečna Katka Lerlová. Cida mi Loučkovi přivezli do Brna na podzimní závody. Už to byl úplně jiný pejsek. Moc milý a hlavně děsně tlustý. Doma se zabydlel hned. Vůbec neplakal a byl kamarád s každým koho potkal. Vůbec nelituji, že mi Eva vybrala zrovna jeho. I když po pracovní stránce jsou oba bráškové srovnatelní. Skvělé vlohy pro práci se ukázaly i při opakovaném spojení Lucky Su a Liza's bodred Dover (Davy). Tak se Cid, rodilý Pražák dostal do Zlína na Moravu.

 

Cid je pořád velmi aktivní pes. Za svůj život má za sebou spoustu úspěchů i na mezinárodních soutěžích. Účastnil se MS v agility i MS záchranných psů IRO a vždy dal do práce všechno.

Největší Cidovou vášní jsou ovečky. Bohužel je nemáme doma a tak jen občas zajedeme někam na pasení. To je potom naprosto spokojený. Další jeho velkou vášní jsou jakákoliv zvířátka. Doma „hlídá“ rybičky v akváriu a k vánocům dostal novou kamarádku, morčátko Elišku.

 

Jinak je Cid velice milý rodinný pes. Miluje lidi a udělal by pro ně první poslední. Jak už jsem předeslala, je do práce blázen a to se mu stalo osudným. Na svém posledním MS záchranných psů v Německu v roce 2004 se zranil, když špatně skočil přes příkop. Závod už nedokončil. Doběhl jen k figurantovi, za kterým se hnal a tam zůstal ležet. Poranil si páteř a dva týdny nechodil. Bylo mi hrozně, když jsem ho nesla na rukou do auta. Rozhodčí z toho byl taky špatný, protože se mu Cidova práce velice líbila.  Naštěstí to nebylo tak zlé, jak to ze začátku vypadalo. Ale aby toho nebylo málo, tak rok 2004 byl skutečně pro něj smolný. Mimo toto zranění a taky to, že jsem mu domů přivedla tyranosaura v rouše beránčím (jeho syna Rikouše), tak si ještě v listopadu při pádu ze schodů (to se zase projevilo jeho neměrné nadšení pro věc – jen jsme měli jít na procházku) a přetrhal si křížový kolenní vaz. To byla předzvěst konce aktivní práce a jakýchkoliv vrcholových akcí. Po operaci jsme dávali koleno do pořádku skoro rok. Teď už sice běhá, ale jen rekreačně a pro pocit, že nepatří do starého železa. Netrénujeme, jen občas si trochu zaštěká na figuranta a má z toho radost. Snažím se, pokud to jen trochu jde chodit s ním k ovcím. Tam přece jen koleno nedostává tak zabrat a hlavně on je tam moc šťastný.

Svou skvělou povahu předává Cid svým potomkům a ti, pokud jim to páníčci umožní, jdou v jeho stopách. Všichni jsou moc šikovní. Mezi jeho potomky najdete Mistry republiky i Mistry Evropy.

 

Agility

Mistr republiky ve družstvech 2000, Pes roku 2000, Účastník MS 2000,2001,2002Border kolie Cid
Agility A3 Champion
Mistr BCCCZ 2002
1x CACIAg
1x CACAg


Mistrovství Slovenské republiky
:                
2000 – 2. místo                                                    
2001 – 2.místo
2002 – 3. místo


Vítěz European Open 2003

Záchranářina

Pes s atesty IZS

Zkoušky :

ZZZ, RH – E, RH – FL A, RH – FL B, RH – T A, RH – T B  

Soutěže:

Účastník MS IRO 2000, 2002,2003, 2004 - V letech 2002 a 2003 – 6. místo
Mistrovství Evropy 2003 – 3. místo
Mistrovství Moravy 2002 – 3. místo ;  2004 – 3. místo

Ostatní:

ZZO, ZOP, ZPU 1, BH, ZVOP


 
 
tvorba www stránek pro chovatele www.moonbarks.cz